Tahkimin ‘yıldız’ ismi İstanbul’da ISTAC’da

64d14a4586b2452c4c64ced8.jpg

İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, ISTAC’ın uluslararası arenada vitrin niteliğindeki Milletlerarası Tahkim Divanı’na dünya tahkiminin önde gelen isimlerinden Gary Born’un yeni üye olarak dahil olduğunu açıkladı.

Ziya Akıncı, İstanbul Tahkim Merkezi’nin henüz faaliyete geçtiği günlerde düzenlenen lansman toplantısında kurumun Milletlerarası Tahkim Divanı’nı tanıtırken, “Divanımızdaki isimler bütün dünyanın bildiği tahkimciler. Futbolda Ronaldo, Messi neyse bizim divanımızdaki üyelerimiz de tahkimde o kadar ünlü” demişti. Akıncı, ISTAC’da yeni görev değişimini futbolun ve tahkimin yıldızlarına atıfta bulunarak şöyle duyurdu:

“Uluslararası tahkim alanında bir yıldız ismi, Jan Paulsson’ı teşekkürlerimizle uğurlarken divanımıza yeni katılan çok değerli deneyimli tahkimci Gary Born’a hoşgeldiniz diyoruz. Tahkim kurumlarının divanları vitrinleridir, tıpkı futbolun dünya yıldızları gibi ISTAC Divanı da uluslararası tahkimin en iyi isimlerinden oluşuyor. Küresel çapta tahkim uzmanı Gary Born’un katılımıyla Milletlerarası Tahkim Divanımız yine bir yıldızlar buluşmasına zemin yarattığı için gururluyuz.”
 
Üst Alt